utorok 11. augusta 2015

Ona je on - kapitola č. 4 : Kúpele

***


***

,,Jasné, Riko,.."
,,Ja viem, Riko.."
,,Chápem , Riko.."
,,Veď ja už niečo vymyslím."
,,Dobre, dobre.."
,,Ahoj a dobrú noc." položila telefón.
Problém s kúpeľmi bolo to posledné, s čím si chcela lámať hlavu.
Myslela na svojich priateľov, myslela na celý svoj bývalý tím. Premýšľala nad ľuďmi, s ktorými ešte pred pár mesiacmi trávila všetok svoj voľný čas a na ten jeden odporný deň, kedy sa to všetko zmenilo.
Premietala si tú odpornú scénu stále dookola, odkedy tak zbabelo ušla z reštaurácie a nechala tam Kagamiho bez vysvetlenia. Tá horúčava, ten smrad. Všetko mala ešte teraz živo v pamäti, nezabudla ani na tie najmenšie detaily.
Dopekla. Nadávala v duchu. Sprostý basketbal, sprosté kúpele. Stále netušila, ako vyrieši ten problém, že má zajtra ísť s chalanmi von. Do bazénov
,,Fuj, už nikdy si nedám horúci kúpeľ!" kričal niekto na celý dom. Bol to jej brat.
,,Vždy sa mi z tej teplej vody točí hlava!" pokračoval. Musí byť tak hlučný? Pomyslela si otrávene.
Teraz sa musí sústrediť a on si tu sťažuje. Tak nech sa nekúpe, nech si dá len sprchu. 
,,Tak moment." zarazila sa. Z teplej vody sa mu točí hlava! ..Môže sa z nej točiť hlava aj mne!

Aida jej v telefóne povedala, že chalani z tímu spolu často takto trávia čas, čiže ak sa aj na niečo vyhovorí, bude to znieť divne. Taktiež sa hnevala, že to Mitsuyama rovno neodmietla, no tá dobre vedela, čo by ju potom ráno čakalo pred domom.. alebo skôr kto. Rodičom a ani bratovi sa nezmienila o tom, čo vyvádza a preto by sa veci mohli zbytočne skomplikovať.
No Umeko si všetko naplánovala. Vedela, ako to v tých kúpeľoch vyzerá, že je to obrovský komplex nielen s bazénmi, ale aj so saunami a takmer všade sú odpočivárne. Taktiež si pamätala, že ich tam istú dobu brávali z telesnej výchovy. Bolo to niekedy ešte na základnej škole a mnohé dievčatá kvôli menštruácii len tak posedávali na umelohmotných stoličkách.
Spraví to isté, povie im, že pôjde s nimi..pretože, prirodzene, chce tráviť čas so svojimi spoluhráčmi, ale že sa nebude kúpať, pretože jej horúca voda nerobí dobre.
Jednoducho, bude sedieť pri bazéne...v bezpečnej vzdialenosti od vody. No zároveň bude s nimi debatovať a tak bude priateľská členka tímu.
V podstate sama chcela mať s nimi dobré vzťahy a chcela s nimi tráviť čas, ale čoraz viac si uvedomovala, akej chyby sa dopúšťa a že sa to celé zamotáva.
,,V živote by som si nepomyslela, že sa raz dostanem do takejto situácie." zamumlala si sama pre seba, keď si ráno balila nejaké veci do tašky. 
Sama si za to môžeš, ty hlúpa klamárka.  Bol to pre ňu trpký pocit, no stále bola presvedčená o tom, že ak chce ostať v mužskom tíme, je to nevyhnutné.

Umeko sa potajomky dívala von z okna. Kagami už čakal pred domom.
Veľmi rada by ho pozvala na čaj alebo na kávu, kým dojdú ostatní, no jej rodina bola doma.
Našťastie, ešte spali. Pobrala si teda svoje veci a vybrala sa za ním.
,,Dobré ráno!" oslovila ho trošku opatrnejšie, predsa len, včera sa zachovala čudne.
,,Dobré ránko!" veselo ju odzdravil. Potom ale nastalo medzi nimi trápne ticho.
,,Vyzeráš dobre...takto ráno, ja nie som vôbec ranné vtáča." snažila sa načať rozhovor.
,,Uhm..ďakujem, som zvyknutý." neušlo jej, že je akýsi rozpačitý.
,,Vieš, Kagami...ten včerajšok, na niečo som si spomenul, že musím doma spraviť." začala.
,,Úplne som spanikáril, keď som si uvedomil, že som na to zabudol." opatrne mu nazrela do tváre a keď v nej nevidela nič zvláštne..len ten jeho večne hrejivý úsmev, uľavilo sa jej.
,,Prepáč mi, že som ťa tam len tak nechal." celé to bola ďalšia lož, teda..až na tú poslednú vetu.
,,To je v poriadku, Mitsuyama." neustále sa usmieval. Bol k nej tak dobrý. Nemal byť taký, mal by byť protivný..ako v ten prvý deň ich stretnutia.
,,Som rád, že sa nehneváš." dodala napokom.

Práve platili vstupné. Umeko šla ako posledná a potichu sa spýtala pani, čo tam robila, či nebude problém, keď bude dnu v šortkách a v tričku, že sa nebude kúpať. Našťastie, mohla.
Chalanom po ceste vysvetlila, aký problém má s horúcou vodou a že úprimne dúfa, že to všetci chápu. Slovo "chápu" zmienila pre istotu dvakrát.
Teraz už sedela na lehátku niekoľko metrov od bazéna a sledovala svoj tím.
Keďže bolo ešte ráno, takmer nik iný tam okrem nich nebol, no podľa toho hluku by si človek pomyslel, že ich tam je najmenej stovka.  Umeko čakala, že si poslušne sadnú do vody a budú sa o niečom v pokoji zhovárať. Možno o ďalších zápasoch a podobne, no keď začula slová ako cecky, zadky a výstrihy, cítila sa trošku trápne. Myslela si, že je na takéto reči zvyknutá, no až teraz si uvedomila, ako moc sa pred ňou jej priatelia ovládali.
,,Milujem tie školské uniformy! Tie krátke sukne!" hulákali jeden cez druhého.
,,Héj, Mitsuyama!" zakričal na ňu Furihata.
,,Aké typy dievčat máš rád ty?" Umeko táto debata prišla vtipná.
,,No..inteligentné a vtipné." odpovedala prosto. Vedela, že je to tá najviac používaná odpoveď vôbec, no bolo jej to jedno.
,,A čo výzor?" spýtal sa tentokrát Koganei. Pri tejto otázke spozornel aj Kagami, zdalo sa, že ho veľmi zaujíma, čo odpovie. Jeho skúmavý pohľad ju trošku zneistel.
,,Héj, tak čo sa ti teda páči?" vyzývali ju k odpovedi, keď bola ticho.
,,Vysoké, štíhle...športovkyne." povedala prvé, čo ju napadlo. Chalani si čosi zašomrali.
,,Ozaj, prečo si sa neprezliekol?" spýtal sa Taiga a ukázal na svoju plachtu omotanú okolo pásu.
,,Musí ti byť teplo v tom oblečení." jasné, že jej bolo teplo, šla sa priam uvariť.
,,No..takto je to lepšie." pousmiala sa.
,,Tak si daj dole aspoň to tričko." navrhol jej.
Rozmýšľala, akú uspokojivú odpoveď si má vymyslieť.
,, Nie je to Aomine Daiki?" povedal zrazu niekto a Mitsuyama pri zmienke toho mena stuhla.
,,Hej, Aomine, sleduješ nás?!" zakričal hlasno Kagami.
,,Človek sa raz za čas vyberie do kúpeľov a zrovna vtedy tu musí na vás naraziť." počula šomrajúci hlas, ktorý sa približoval.
Dopekla. Umeko sledovala, ako ide ich smerom. Na okamžik sa zatváril prekvapene, že ju tam vidí a očami jej dával jasne najavo, čo si o tom myslí.
,,To je dobre úchylné." zašepkal tak, aby to nikto iný nepočul a sadol si na lehátko vedľa nej.
,,Sa musíš teraz cítiť ako hlavná hrdinka mangy so žánrom reverzný hárem, čo?" spýtal sa ironicky.
,,Vidím, že sa v mangách vyznáš." pokúsila sa mu to vrátiť, no on sa len uškrnul.
,,Iba v niektorých." prehovoril tajomne a jej bolo hneď jasné, čo tým má na mysli.
Vtedy si uvedomila, že by k nemu mala byť milá, predsa len, nechcela ho vyprovokovať. Keďže musela riešiť problém kúpele, tak úplne na moment zabudla na problém Aomine Daiki.
,,Prišiel si ma prezradiť?" bola úprimná, musí vedieť pravdu. Žralo ju to.
,,Zatiaľ nie, vyzerá to na zábavu."odpovedal jednoducho a bez ďalších slov sa pobral do bazéna.
Je pravda, že by mala pred ním kľačať na kolenách a prosiť ho o to, aby ju neprezradil, no ten chlap ju práve teraz riadne vytáčal.
Najhoršie na tom bolo, že po takejto odpovedi už vážne netušila, čo má od neho čakať a preto ho po celý ten čas nespustila z očí.

Behom pol hodiny sa chalani akosi rozbláznili.
Kričali, skákali a špliechali vodu všade naookolo. Umeko už len čakala, kedy ich odtiaľto vyhodia.
Vrcholom bolo to, keď Kagami stiahol Kokimu plachtu a vyhodil ju von z bazéna. Všetci sa na tom  náramne smiali.
,,Mitsuyama, podáš mi to, prosím?" spýtal sa Furihata. Bol úplne červený.
To je nepríjemné. Vzdychla si a zohla sa po ňu. Všimla si, že ju Aomine celý čas pozoruje, akoby čakal, ako zareaguje. Musela si priznať, že v nej vyvolával veľmi zmiešané pocity. Miestami sa jej zdalo, že ju skúša, že chce vidieť, ako sa do tých klamstiev zamotáva čoraz viac a viac.
Zrejme to má rád. Pomyslela si a kráčala smerom k bazénu. Taiga stál vedľa neho a stále sa rehotal. Keď Kokimu podávala jeho plachtu, zaznamenala Kagamiho skúmavý pohľad.
,,Máš tak chudé, no pekne tvarované lýtka." povedal akýmsi zvláštnym spôsobom a takmer skríkla od ľaku, keď jeho silná ruka zovrela jej nohu.
,,No, nejaké svaly predsa len máš." poznamenal a ona cítila, ako sa začína červenať. Jeho dľaň ju príjemne pálila.
,,Ukáž." v tú chvíľu tam bol aj Daiki a jemne sa dotkol jej druhého lýtka. Nahnevane ho prebodla pohľadom, no on sa znova len uškrnul. Robil to schválne, provokoval ju. Bol zvedavý, koľko vydrží.
,,HEJ!" zakričala a chcela sa im vytrhnúť, bolo to pre ňu ...zahanbujúce a pôsobilo to komicky.
,,Kagami, my sa tu ideme ešte trošku popozerať, zrejme nás nájdeš v niektorej saune." vyrušil ich Kuroko, ktorý sa takmer so všetkými chalanmi pobral preč z bazéna. Zrejme si každý jeden z nich vydýchol, že Kagamiho pozornosť bola presunutá konečne na niekoho iného. Nikto vlastne nechcel skončiť nahý.
Chvíľu ich sledovala, potom sa však opäť vrátila k tým dvom. Aomine sa medzitým od nej trošku vzdialil, no Taiga nie.
,,Kagami, pusť!" neustále ju držal, videla mu na očiach, že niečo chystá. Mal taký ten šibalský výraz..presne taký, ako keď tak nemilo potrápil Kokiho.
,,Poď na chvíľu do vody, Mitsuyama." začal ju jemne ťahať.
,,Nie, nemôžem, som oblečený!!" pokúšala sa mu vytrhnúť, keď ju náhle silno stiahol do bazéna. Keď sa ponorila, od šoku zabudla zavrieť aj ústa. Nadýchla sa horúcej vody a začala splašene okolo seba špliechať.
Musím von!  pokúšala sa zachytiť okraja bazéna a vtedy ju mocne objali dve paže a zdvihli ju do výšky.
,,Si v poriadku? Bol to len žart." začula ospravedlňújúci sa hlas...tesne pri svojom uchu.
Zrazu si uvedomila, do akej polohy sa obaja dostali. Kagami sa na ňu zozadu lepil, cítila úplne všetko. Jeho svalnaté telo, jeho teplý dych, čo ju šteklil na krku a jeho... Odkedy chlapec v jeho veku vyzerá takto mužne? Automaticky sa objala okolo hrude, bála sa, že si niečo všimne.
,,Som v poriadku, no.." zmrzla, keď sa jeho tvár priblížila k tej jej.
,,Nepočujem, môžeš hlasnejšie?" spýtal sa.
,,Musím ísť von, budú sa hnevať, že som tu v oblečení!" dostala zo seba. Začala pociťovať paniku. Nechápala, prečo sa to vždy musí takto zvrtnúť, prečo nemôže prežiť ani jeden jediný deň bez problémov?
Pretože si to zaslúžiš. Odpovedala si sama.
,,Au!" zakričal Kagami a pustil ju, Daiki ho totiž tresol po hlave. Okamžite sa chytila okraja a vybehla von.
,,Čo to robíš, Aomine?!...HEJ! Mitsuyama, kam utekáš?!" videla, ako sa jeho obrovské telo taktiež pokúša výjsť z bazéna. Zľakla sa, rýchlo pribehla k lehátku a prehodila cez seba svoju osušku. Kagami sa chystal ísť za ňou, lenže v tom Daiki zachytil lem jeho plachty a strhol mu ju.
Umeko mala dojem, že pri pohľade na jeho úplne nahé telo, odpadne. Dnes už toho bolo na ňu príliš. Okamžite uhla pohľadom, horela až za ušami. Ale vážne, ako môže niekto v jeho veku..uhm..?!!!
Taiga sa nahnevane vrhol na Aomineho s cieľom získať ten svoj kúsok oblečenia. Využila ich nepozornosť a odišla. Musí sa osušiť.

Šla do ženských prezliekarní, tam ju nebude nikto hľadať. Rýchlo sa usušila a obliekla. Opäť sa to celé pokazilo.
Chcela nenápadne výjsť von, no pred dverami už na ňu niekto čakal.
,,To bolo nebezpečné." poznamenal Aomine. Vedel veľmi dobre, kde bude.
,,Ja viem..pomohol si mi." kebyže nezasiahne, zrejme by na to Kagami prišiel. V podstate ju zachránil. Vďačne mu pozrela do tých jeho tmavomodrých očí. Aomine váhu toho hlbokého...čokoládového pohľadu, neustál a odvrátil sa. Bolo mu to celé akési nepríjemné.
,,Čo to znamená?" spýtala sa potichu, ale on neodpovedal. Zatváril sa otrávene a taktiež nechápal, čo tou optázkou myslí. Umeko si toho všimla.
,,Prepáč, len sa cítim..neisto." objala sa okolo pliec.
,,To, čo robím, ..ja viem, že to nie je správne, ale inak to nejde." Aomine vedel, že jej slová sú úprimné, aj keď je to klamárka. Prekvapilo ho však, ako moc to dievča riskuje. Mal v pláne ju pozorovať a čakať, kedy sa prezradí, pretože mu to prišlo zaujímavé. Mal v pláne nezasahovať a byť len..pozorovateľom.
A keď ju potom Taiga stiahol do vody, jednoducho zareagoval. Nepremýšľal, len konal.
Sám nevedel, prečo sa tým vôbec tak zaoberá..malo by mu to byť jedno, ako vždy. Nikdy sa predsa nestaral o cudzie záležitosti, tak prečo teraz?

Kagami sa chvíľu naťahoval s Daikim a potom sa vydal hľadať Mitsuyamu. Nerozumel, prečo tak splašene utiekol, veď šlo len o zábavu. Nemyslel to zle, chcel s ním len zrošku posrandovať.
Prechádzal okolo jednej sauny a nakukol cez okienko dnu. Bolo tam zopár jeho priateľov.
Došlo mu, že keď Mitsuyama neobľubuje horúcu vody, zrejme nebude ani tu. Dokonca sa vrátil aj do šatne, no ani tam sa ten chlapec nenachádzal. Prišlo mu to vtipné, keď si spomenul, ako vystrašene vyšiel z bazéna a bežal k lehátkam. Taktiež mu hlavou prebehla scénka, kde ho ťahá z vody a tisne sa k nemu viac, než je vhodné. Vtedy mu to vôbec neprišlo čudné, no až teraz si uvedomil, aké moc zvláštne to bolo. Bol oproti nemu tak..drobný a mäkký a keď ho zvieral kolo toho úzkeho pásu... Kagami sa zarazil, keď ucítil, že pri tých myšlienkach stvrdol.
Dopekla! Rýchlo vošiel pod najbližšie prchy a pustil na seba studenú vodu. Veď je predsa muž a Mitsuyama tiež, jeho telo by nemalo na neho takto reagovať.
Čakal, kým vzrušenie odíde a premýšľal, ako to vlastne doteraz s ním ohľadom citov bolo.
Áno, páčili sa mu ženy.. či už tie kočky v časopisoch alebo aj niektoré jeho roztomilé spolužiačky, ale zakaždým to bolo len povrchné. 
Myšlienkami zablúdil aj k Alexandre. Často sa pred ním promenádovala takmer nahá, samozrejme, vždy kvôli tomu očervenel, no samotné myšlienky na ňu ho nikdy nepriviedli do tohto stavu a pritom, Garcia bola naozaj kus ženskej. Bola dokonalá a napriek tomu, keď pri nej stál, nikdy sa necítil tak, ako pri Umeko. Je pravda, že s Alexandrou sa pozná už dlhé roky, čiže ju berie skôr ako staršiu sestru, no aj tak ho to znepokojovalo.
Je možné, že som gay? Nie, túto myšlienku hneď zatrhol, predsa len,  páčili sa mu aj ženy.
To vedel s istotou.
Potom mu ale hlavou prebehla myšlienka, že je možno do Mitsuyamy, jednoducho...zamilovaný.

Umeko sa už k bazénom nevrátila, namiesto toho šla na recepciu a sadla si tam na lavičku. Netrvalo dlho a pripojil sa k nej aj Aomine. Samozrejme, obdarúval ju samými ironickými poznámkami.
Už na to nereagovala, jednoducho usúdila, že tá arogantnosť a nutkanie urážať všetkých okolo, sú jeho typické povahové črty. Už sa nedokádzala na neho hnevať, pretože...predsa len, sedel tu s ňou namiesto toho, aby si užíval kúpele a napriek tým jeho sprostým rečiam, sa od nej ešte ani raz nepohol. Nevedela s istotou povedať, či to znamená to, že ho má na svojej strane, no z nejakého dôvodu jej už neprišla jeho prítomnosť tak moc nepríjemná.

,,Tak tu si, Mitsuyama!" zvolal Gendo, hľadali ju.
,,Prepáčte, prišlo mi zle, musel som ísť do menej teplého prostredia." povedala ospravedlňújúco a uvedomila si, že znova klame. Už jej to šlo úplne..prirodzene. Očami hľadala Kagamiho a keď ho našla v tom dave, všimla si, že je akýsi zadúmaný.

Celú cestu autobusom sa pozeral von oknom a s nikým sa nepúšťal do rozhovoru.
,,Si v poriadku, Kagami?" Taiga takme vyskočil z kože, pretože Kurokovo náhle zjavenie sa na sedadle pred ním, ho prekvapilo viac, ako obvykle. Keď sa upokojil, opäť sa otočil k oknu.
,,Ale áno, len som ...trošku unavený." zaklamal.

Bol už večer, keď Umeko pípla správa. Vstala z postele, šuchtavým krokom prešla k stolu a zobrala svoj mobil do rúk. Otvorila zložku s esemeskami.
"Neprezradím ťa, mužatka." 
Napriek tomu, že to číslo nepoznala, veľmi dobre vedela, komu patrí. Taktiež ju ani len nezaujímalo, odkiaľ ma na ňu kontakt a odignorovala aj to nechutné oslovenie. Neprezradí ma. Po prečítaní tých dvoch, teda..troch slov, jej spadol kameň zo srdca. Nesmierne sa jej uľavilo.
"Ďakujem." rýchlo odpísala a spokojne sa vrátila do postele.
.
.
.

ĎAKUJEM za prečítanie.

-Odkaz na nasledujúcu kapitolu-

***

4 komentáre:

 1. Keby sa furt nezaplietla do nejakého problému, jej život by bol asi nudný :P Ale veď napokon to neskočilo tak hrozne, ako sa to začalo xD Celkom pekne sa vyvliekla aj z kúpania a podaril sa jej aj útek. Ešteže ten Daiki je taký milý a tak strašne rád ju provokuje, že ju neprezradí, ba dokonca jej pomáha :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Súhlasím, Daiki je milý a Kagami je hetero... xD

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ach, Daiki je úžasný ♥ vidno, že má srdce na pravom mieste :) som zvedavá, či z toho bude milostný trojuholník, alebo to zostane len pri Kagamim a Umeko :D a je veľmi vtipné, že aký je chudák Taiga zmätený... vôbec sa mu nečudujem, musí to byť pre neho naozaj veľmi divné :D inak, strašne moc som sa zasmiala, bolo to perfektne vymyslené aj perfektne napísané :D len tak ďalej, už teraz sa nemôžem dočkať pokračovania, úplne som sa znova namotala na týchto basketbalistov :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. ,,Sa musíš teraz cítiť ako hlavná hrdinka mangy so žánrom reverzný hárem, čo?" spýtal sa ironicky.
  Toto ma kvalitne pobavilo. Ďakujem ti za to. :D Daiki je tu úžasný a po pravde, všímam si ho viac ako Kagamiho, aj keď nie je zlý alebo nepríťažlivý, ale... no jednoducho to je tým, že... všetkým. Na čo to tu budem vysvetľovať.
  Daiki je vážne zlatý, ale ja som si aj bez jeho prejavu domyslela, že ju neprezradí. Keďže ho určitým spôsobom zaujala a on sa stáva pomaličky jej kamarátom, tak... ach -.-" Najhoršie je, že viem ako to bude! :D
  No a čo sa týka samotnej Umeko, tak tá začína byť čoraz viac a viac na mäkko z Kagamiho, čo je... hm hm... cítim v tom problém. -.-"
  No ale dobre to vyriešila s tým kúpeľmi, lebo mňa teda žiadne riešenie nenapadlo.
  No a musela mať z nich iný zážitok, keď ich vlastne videla tak, ako ich Boh stvoril, takže hmhmhm *úchyl face*. No a tie chlapské reči - aspoň vie o nich viac. Predsa len je to iné, keď sa muži bez prítomnosti žien rozprávajú o ženách alebo teda, keď nevedia, že sú v prítomnosti ženy - v prípade Umeko.

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za Váš komentár :)