streda 1. februára 2017

I wanna reach you - kapitola č. 8

***


***


~Prvý náznak~

***

,,Má viac kíl, než by sme chceli." vyriekla postaršia, prísne vyzerajúca žena, keď si Megumi kriticky premerala. Kise po tých slovách stŕpol a v tej chvíli mal chuť svoje dlhé, štíhle prsty omotať okolo krku stareny a poriadne ňou potriasť. Sotva jej ju totiž stihol predstaviť a ona už musela utrúsiť niečo nevhodné! Baba jedna
,,No nič. Oblečte ju a uvidíme, ako bude vyzerať na fotkách." dodala napokom akosi tak rezignovane a povzdychla si. Následne sa energicky zvrtla a odkráčala k fotografovi, aby sa pre zmenu aj jemu ušla aspoň štipka buzerácie.
Kise ihneď po jej odchode vrhol Meguminim smerom ospravedlňujúci pohľad a začal sa cítiť trošku zle za to, že ju takto nenásilne hodil do jamy levovej.
,,Prepáč." zamumlal, no keď sa lepšie prizrel, zistil, že dievča vedľa neho nevyzerala nejako obzvlášť pobúrene. Nanajvýš jemne nadvihla jedno z upravených obočí a jej ústa sa jemne zvlnili v náznaku pobavenia.
,,Vždy som tak trošku tušila, že to v tomto priemysle ľudia nemajú práve ľahké." poznamenala, stále popri tom sledujúc tú síce štýlovú, no zato skazenú ženu. Potom očami spočinula na mladíkovi, ktorý sa tiež usmieval, no skôr kyslo ako vľúdne.  
,,Dnes si s ňou ešte užijeme." vydýchol. ,,Fakt ma to mrzí, mal som pocit, že je to dobrý nápad." poznamenal a pevne zomkol ústa. Neubránil sa taktiež zamračeniu a vyslal smerom k tomu generálovi na podpätkoch zopár škaredých očných signálov.
,,A to ešte netuší o tom, že nemám s fotením žiadne skúsenosti." vyšlo z Megumi akoby len tak.
,,Ver mi. Pri tej ženskej je jedno, kto má aké skúsenosti, skritizuje všetko." odvetil jej, na čo sa ona zatvárila veľmi neurčito. Ryouta ohľadom toho chcel ešte niečo podotknúť, no krátko na to si po ňu prišla jedna z asistentiek, aby ju odviedla do kabínky, kde sa mohla prezliecť .
Pozoroval, ako sa mu tie dve mladé ženy vzďaľovali a neubránil sa povzdychu.
V ten deň na Megumi síce v tej kaviarni nenatrafil, no bol natoľko vytrvalý, že sa mu ju podarilo vyhľadať na internete. Napísal jej. Najskôr len tak. Váhal totiž svoj pomyselný návrh aj zrealizovať, no potom si povedal, že prečo nie?  A nuž, medzi písomnou rečou jej teda spomenul, či by si náhodou nechcela privyrobiť. V krátkosti jej popísal o čo ide a aj keď ho najskôr zdvorilo odmietla, tak sa mu ju nakoniec predsa len podarilo presvedčiť. Podotkol, že o nič nejde a že v súčasnej situácií je úplne jedno, či mala s niečím takým už skúsenosti, alebo nie a že to môže aspoň vyskúšať.
Sám pri tom ale nevedel, prečo sa do toho tak obul. Bol si vedomý toho, že v určitých chvíľach dokázal byť vážne doterný, no tentoraz sa nepochybne v tejto malej, osobnej disciplíne priam prekonával.
Navyše, všimol si, že dnes bola Megumi o čosi otvorenejšia, než predtým. Bola to síce len malá, no prekvapivá zmena a tešilo ho, že si na ňu včera spomenul a umožnil si tým sa s ňou opäť stretnúť.      
Asi... asi bol na to dievča  vážne zvedavý. 
A aj na to všetko, čo v súvislosti s dnešným dňom mohol zažiť.

***

Ryouta bol s prípravami hotový omnoho rýchlejšie a tak s minerálkou v ruke nenápadne čakal a postával skôr mimo diania, aby tej bosorke nebol príliš na očiach. Čoskoro sa však spozornel a kútiky jeho úst sa mimovoľne zdvihli dohora, pretože sa v jeho zornom poli objavila Megumi. Kolo pliec mala prehodený tenučký župan a pod ním jeden z tých výraznejších modelov plaviek. Maskérky jej naniesli len jemný make-up a pôvodne vyžehlené vlasy jej trošku vlnili a zaplietli do jednoduchého vrkoča, aby tak pôsobila prirodzenejšie. Najzaujímavejšie na tom bolo to, že sa vôbec neošívala a vyzerala uvoľnene. Povedal by, že až príliš uvoľnene na niekoho, kto sa mal v krátkom čase postaviť pred jeho kritickú šéfku. Napokom ale zhodnotil, že je to predsa len tá Megumi, ktorá mala zrejme tak trochu v paži asi všetkých a pravdepodobne sa zbytočne nezvykla stresovať.
Zakýval jej, aby tým na seba upozornil. Jej šedé oči ho vďaka tomu ihneď zazreli a tak sa behom chvíľky k nemu pridala. Sotva však prehodili zopár slov, už sa na nich volalo.
Fotiť plavky koncom júla mu prišlo trošku nelogické, no akonáhle si blondínka postavila pred objektív vedľa neho, bol za ten pohľad vďačný. Vyzerala pekne. Veľmi pekne a akosi tak nenútene. Sem-tam sa zapozerala ponad plece fotografa, za ktorým stála jedna z pomocníčok a na sebe jej ukazovala, čo by mala robiť. Nejaké tie inštrukcie už Megumi určite dostala, no keďže to predtým nikdy nerobila, tak pravdepodobne pomoc ocenila. I on sám jej potichu šepkal, že čo a ako. Nageyama sa na nich po celý čas dívala. Občas sa mračila viac, občas menej. Niekedy jej dokonca unikol dramatický povzdych a pokrútenie hlavou, no Kise si bol takmer istý, že minimálne zopár záberov bude vyhovujúcich. Predsa len všetci robili, čo mohli a s týmito podmienkami nemohla od nich čakať veľa. Avšak aj napriek tomu vedel, že aj tohto tu tá starena dokáže vykúzliť veľkú vec. Navyše, dnes zatiaľ nikoho nevyhodila, takže to vyzeralo celkom sľubne.
Nasledujúce Megumine premeny po plážovej móde boli úplne iné. Výrazné oči, krikľavo narúžované pery a vlasy zopnuté v strapatom drdole. Druhou témou bol nočný život, takže jej výzor celkovo zodpovedal poriadnej party-girl. Nad tou myšlienkou sa znova musel pousmiať. Pri predstave Megumi, vymetajúcej všetky bary v meste, mu zašklbalo kútikmi ešte niekoľkokrát, no nakoniec so svojou malou, súkromnou zábavkou musel prestať, pretože sa od neho opäť žiadalo sústredenie.

***

,,Uf..." uniklo jej počas malej prestávky, ktorú im dopriali, čím na chvíľku znova upútala jeho pozornosť. Díval sa, ako si zašla rukou k zátylku v snahe zapnúť si jeden z gombíkov, ktoré sa jej na šatách uvoľnili. Po pár sekundách však ku nemu zdvihla zrak s tichou prosbou v očiach.
,,Mohol by si?" Jemne sa mu pootočila, aby tam mal prístup k zapínaniu. A on bez váhania zdvihol k nej ruky, aby uchopil miniatúrnu gombičku. Jeho prsty pri tom jemne vkĺzli pod pevnú látku a pri dotyku s jej horúcou pokožkou sa na okamih pozastavil. Pery sa mu jemne zachveli, keď mu pohľad padol na jej odhalenú šiju. Sledujúc drobné pramienky vlasov, ktoré sa jej uvoľnili, mu oči výrazne potemneli.
,,Ide to?" vytrhol ho z toho zvláštneho ošiaľu jej hlas. Okamžite sa narovnal a pohotovo jej šaty zapol.
,,Ďakujem." vyriekla, keď sa k nemu krátko otočila čelom. Potom sa zahľadela smerom k fotografovi, aby zistila, či sa ich pauza náhodou neskončila a nemajú pokračovať. A on, ešte stále sa jej prizerajúc, potlačil to príjemne napätie, ktoré sa v ňom usalašilo a ochotne si priznal, že bola pre neho Megumi istým sladkastým spôsobom príťažlivá.

***

Práca sa im už dlhšie nevliekla. Šikovne dokončili, čo potrebovali a nakoniec, keď sa fotky nahodili do počítača, tak si z nich dokázala, na šťastie pre všetkých, niečo málo vybrať aj Nageyama.
Ryouta stál nad stolom a sám pozorne hľadel na jednotlivé zábery.
Kým sa Megumi medzitým šla prezliecť, tak on ešte stále skúmavo blúdil očami po obrazovke.
,,Počkaj..." napomenul fotografa. ,,Vráť sa, prosím." Muž sa na jeho žiadosť vrátil o snímok dozadu. Bola to len taká obyčajná, skúšobná fotka, ktorá nebola urobená na účely dnešnej roboty a pravdepodobne si vďaka nej chcel fotograf len ponastavovať príslušné parametre. Bol na nej on a aj Megumi. Obaja v rukách zvierali papierové poháriky s kávou, ktorú im ochotné asistentky priniesli a ktorú si aj patrične spolu vychutnávali.
,,Pošli mi ju." zamumlal potichu, nespúšťajúc zrak z monitoru. Následne sa rozlúčil a dopredu poďakoval. Potom sa bez ďalších zbytočných slov tiež pobral do šatne.

***

Aomine sa unavene zvalil na jednu z lavičiek a natiahol sa po uterák. Utrel si ním svoju spotenú tvár, siahol po fľaši s vodou a lenivým pohľadom prešiel po telocvični, v ktorej sa okrem ich tímu hemžili aj hráči inej školy. Satsuki totiž začala byť v poslednom týždni natoľko aktívna, že im vybavovala jeden priateľský zápas za druhým. Družstvo, ktoré proti nim nastúpilo dnes, sa im síce sotva po technickej stránke vyrovnalo, no tí chalani mali veľmi slušnú kondičku a behali od prvého zapískania po posledné. Takže aj napriek jeho schopnostiam dostal poriadne zabrať. A nebol v tom sám. Všetci jeho priatelia vyzerali rovnako tak zmorene a určitú úlohu v tom nepochybne zohralo aj teplo, ktoré bolo dnes znova o čosi menej príjemné, než by chcel.    
Očkom sledoval, ako si cudzí hráči pobalili svoje tašky a ako začali vychádzať z haly von. Boli už takmer pri východe, keď sa náhle pozastavili a zdvorilo ustúpili, aby pustili niekoho, kto sa práve chystal vojsť.
Aomine pevne zomkol ústa, keď zbadal záplavu blond vlasov, ktoré mu boli tak známe. Nespúšťajúc z tej osoby pohľad, sa na ňu díval, ako kráčala rovno k jeho tímovým hráčom. Cez plece mala prehodený ten ruksak, ktorý si zobrala zo sebou aj na chatu a taktiež karimatku, pekne zošúľanú a upevnenú na úzkom popruhu.
,,Éj, Megumi!" zvolal Imayoshi, ktorý sa k nim dnes tiež výnimočne pridal, i keď už dávno nebol členom tímu a zakýval jej.
,,Tak si nakoniec prišla!" dodal, len čo sa k nim pripojila.
Aomine mierne nadvihol obočie a poriadne si z fľaše odpil. Čo tu chcela? Pýtal sa sám seba v duchu a nervózne sa pomrvil. Pred očami mal opäť tú scénu, kedy sa k nej nezachoval príliš dobre a rovnako tak, ako aj vtedy, ho to ešte stále trošku mrzelo. A jeho blbý pocit zo samého seba ešte len rástol a rástol, keď si spomenul na to, že ho to dievča pred Umeko nezhodilo. Práve naopak, nie že by jej povedala, že sa po celú tú dobu choval ako kretén, ale jej len oznámila, ako veľmi sa vraj údajne snažil a ochotne venoval.
,,Ako úplný hrdina..." zašomral si sarkasticky a jeho pery sa zvlnili do posmešného úškľabku. Kútikom oka si všimol Sakuraia, ako sa k nim valil s kopou ďalších podložiek na cvičenie pod pazuchami a venoval mu jeden spýtavý pohľad. Mladík jeho nevyslovenú otázky zachytil a tak sa kúsok od neho pozastavil.
,,Vedel si, že Megumi-san cvičí jogu? Momoi-chan ju poprosila, či by nám nemohla dať občas hodinu strečingu." ozrejmil mu rýchlo, napraviac si pri tom niektoré karimatky, s ktorými začínal mať už tak trošku problém. A Aomine nie že by mu pomohol, no namiesto toho sa znova pomaličky obrátil jej smerom a zatváril sa tak akosi zvláštne. Rozmýšľal o tom, ako je možné, že všetci okolo mali jej prítomnosť takto zjavne radi, kým on sa jej tak s chuťou vyhýbal? Čo bolo na tom dievčati také čudné, že sa voči nej neustále správal tak neprirodzene?
Neuhol pohľadom ani keď ten jej k nemu taktiež zablúdil. Boli od seba pomerne dosť vzdialení, ale aj cez tých pár metrov celkom jasne z jej strany cítil menšie napätie. Jej tvár toho sama o sebe moc nenahovorila, tak dobré v kontrolovaní emócií to dievča bolo, no predsa len. Bolo to vo vzduchu a jemu to neuniklo. Bolo možné, že jej tá vec bola tiež nepríjemná?
Ich očný kontakt prerušil až Sakurai, ktorý sa napokom úspešne dostal zo všetkými podložkami až k nim. Megumi sa vtedy zrakom od neho odtrhla a zahľadela sa na jeho priateľa. V druhej ruke držala ešte nejakú tašku, ktorú mu ponúkla. Daiki si domyslel, že to bolo zrejme to jeho oblečenie, ktoré jej požičal, kým to jej po tom ich neúspešnom žarte schlo. Pravdepodobne ho teda zobrala domov oprať a teraz mu ho vracala.
Postavil sa. Pozbieral si svoje veci a nereagujúc na Momoi, ktorá na neho kričala, nech s ak ním pridá, opustil telocvičňu. Na ihrisku to však okrem pohoršujúcej sa ružovovlásky už nik neriešil. Boli totiž zvyknutí, že môžu byť radi, že sa vôbec ukázal aspoň na ten zápas.
A Megumi mierne, no predsa len nezvyčajne rozladene zvierajúc popruh karimatky, sledovala jeho široký chrbát až kým sa jej za dverami nestratil úplne.

.
.
.
ĎAKUJEM za prečítanie. 

No, takže v tejto časti som sa zahrala znova na módneho znalca :D, ale tak bolo to v pláne už dávnejšie / keď už sa tam ten Kise objavil, tak to treba využiť, no nie? :D /
Takže dúfam, že sa Vám to páčilo a neprišlo Vám to prehnané. Poviem Vám, OC ako Megumi som asi ešte nemala, ale to bol účel. Skúsiť niečo nové. Sama sa s tým ešte snažím zladiť a neskôr sa určite pozrieme aj na Megumi a jej vnútorný svet / musím sa na to dostatočne pripraviť :DDD / :] - no zatiaľ ešte strpte myšlienkové pochody našich chlapcov :D
Inak, hádam tam nie sú nejaké preklepy. Kontrolovala som to len raz, ej, taká som ja nepoctivá! -.-, no priznám sa, nechcelo sa mi :D takže...Majte sa krásne :*

***
    

5 komentárov:

 1. Uhuhu, tak tu sa toho udialo. Super si opísala Megumine fotenie a hlavne, čo som si najviac užila bolo to, ako sa Kise pri nej cítil. Ujujuj, toto vieš naozaj skvelo písať. :) Tí dvaja boli spolu tak zlatí, že som si chvíľu želala, aby boli spolu. Ňuhuhu. No a Daiki... Nech čosi začne robiť, veď nech nedumá a radšej nech koná, lebo pohľadom si nikoho nezíska! Tak! A yoga a Meguni? *veľký úškrn na autorku* Muahah, tak Megumi je nám ihybná, huhu. :-P No ja som zvedavá ako sa to bude s tými jej potenciálnymi partnermi vyvíhať. :) (ospravedlňujem sa za prípadné chyby, ale som na mobile)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja stále obdivujem Meguminu povahu. Jej charakter a ju ako osobu celkovo. Proste taký flegmoš, že nad ňou len krútim hlavou a zároveň sa mi dostáva hlbšie a hlbšie do srdiečka... (A Kisemu sa zdalo, že sa mu otvorila? Megumi začína rozprávať? O tom chcem vedieť viac :D) Ale rovnako rada mám aj tú riaditeľku. Ja neviem, síce ju opisuješ ako takú prísnu a panovačnú a všetko-čo-vidím-skritizujem, ale nejako sa mi podarilo ju mať rada. Možno dúfam, že niekde v hĺbke duše je to dobrý človek.
  Fotenie samo o sebe si opísala super, ako som to tak čítala, kľudne by som privítala aj fanfic z toho prostredia, má to svoje čaro a atmosféru ^^
  A čo sa týka toho, že Megumi nepoznáme... Chcem ju spoznať viac, než hocičo iné, ale zároveň mi velice vyhovujú pohľady našich chlapcov :3 No ale mám tu na teba výčitku - ako si mám po tejto kapitole vybrať medzi Aominem a Kisem? Akože Kise bol taký zlatý, až som sa roztápala a tie opisy, že ako sa cítil... ah jaj. Ale na druhej strane tu je ten chladný Aomine a jeho odmerané chovanie a taký bad-boy look. (Ale som naňho nahnevaná, že ani nepoďakoval, ani nič nepovedal, proste si odišiel? To čo si myslí, chlapec? Keď sa na neho Megumi - MEGUMI - ten naväčší flegmoš - pozerala rozladene, tak musí byť jasné, že s jeho chovaním nie je všetko v poriadku.) Ale nebudem sa hrať, že to chovanie nie je sexy xD

  OdpovedaťOdstrániť
 3. No, ani dnes nie som moc výrečná a neviem, čo by som mala povedať a to som prečítala dve časti. Naozaj sa ospravedlňujem, že budem len takáto strohá.
  Obe kapitoly sa mi páčili, sú zaujímavé a pekne napísané. Mne osobne sa Megumi ľúbi, je taká netypická :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tak musím přiznat, že jsem tech nejspíš 5 dílů přečetla velmi rychle jsem moc ráda, že jsm se k nim konečně dostala. Moc se mi líbí povaha hrdinky, je taková "jiná" a zároveň naprosto normální, což je někdy velmi těžké. Všechny ty díly jsou naprosto perfektní jen mě trošku zarazilo, že se Daiki ptal zda bylo hrdince 18, jelikož v Japonsku to myslím, mají až od 20. Na druhou stranu mi to nijak nepřekáželo, ostatně nejsme v Japonsku a spousta věcí se prostě zchytit nedá. Nikdy to nemůže být jako 100% v Japonsku. Taky se mi líbí záletka s Kisem, i když Kise není v generaci můj favorit, tak se tak skvěle hodí. No a nakonec se mi líbí že postavy vážně působí, že jsou o něco starší. Pořád to sice jsou oni, ale ten psychický vývoj, který je naprosto srávný oceňuju. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Bože Daikyyy :D Ako si to odkráčal preč .... aj mňa by neuveriteľne zaujímalo, prečo mu AŽ tak vadí. Je to divné :) Kapitola bola zaujímavá. Páčilo sa mi, že nakoniec Megumi Ryota nejako nakoniec presvedčil, a že sa fotenie odohralo. Ale naozaj je zvláštne fotenie plavok takto neskoro :)
  Idem hneď na pokračovanie :)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za Váš komentár :)