pondelok 28. augusta 2017

7. séria Game of Thrones

***

Článok obsahuje spoilery.

Tak, čo si teda myslím?


Popravde, už som si myslela, že sa k dnešnému poslednému dielu tejto série ani len nedostanem, pretože nájsť video, ktoré by normálne prehrávalo a nesekalo, bol priam nadľudský výkon, ale podarilo sa. A nuž, kedy bude ďalšia akože? Keďže čakanie je momentálne jediný kameň úrazu, ktorý na tomto seriáli vidím.

A prečo?
aneb zopár vecí, ktoré ma uchvátili


1. Dočkali sme sa stretu Daenerys s Jonom, čo bolo niečo, na čo sme sa určite všetci tešili a navyše, dopadlo to dobre. Tí dvaja sú jednoducho, uhm... dobre sa na nich pozerá a myslím si, že sú obaja zrovna tými postavami, ktoré majú mega fanúšikovskú základňu a takže si pre svoje dve zlatíčka aj niečo želáme a sme radi, keď sa im darí. I keď... a nevadí, aj tak som rada :D 


2. Veľa sa stalo. Na to, že to malo len 7 dielov, sa toho vážne veľa stalo a mne sa páči, že to zbytočne nepredlžovali a nerozpitvávali. 


3. Zbavili sme sa sčasti tých, ktorí nám liezli na nervy. 
* kašeľ* Lord Baelish* kašeľ*


4. Pekná akcia za múrom. Až na jej záver, ktorý bol tiež síce super, no viete, ako to chodí. Keď vo filme zomrie človek, tak dobre, je to smutné a tak ďalej, ale keď zomrie pes- v tomto prípade drak, tak je to k nevydržaniu -.-, ale chápem, že to bolo nevyhnutné. 


5. Jorah Mormont is back! Ja som tú postavu vždy mala rada. 


6. Sansa, ktorá sa mi tieto časti strašne nepáčila, je opäť v rebríčku mojich obľúbených postáv a myslím si, že jej záverečný výstup sa v mnohom podobal tomu v predchádzajúcej sérii, za čo ide palec nahor. 


7. Opäť Daenerys. Je síce tvrdohlavá a občas vidíme u nej šmyk pomimo, kedy by si akoby chcela nie príliš vhodne uplatňovať svoju moc a vidí spochybnenie aj tam, kde je len nepatrné, no aj napriek tomu si ponechala svoju sympatickú stránku. Navyše, jej prítomnosť v boji bola vážne pôsobivá a mne sa jednoducho páči jej postava a to všetko okolo, čo s ňou súvisí. 


8. "Povedz Cersei, že som to bola ja." Olenna Tyrell a jej veľkolepý odchod. Ach, tá babča mi síce nebude nejako extra chýbať, no páčilo sa mi na nej, že sa s ničím nemaznala.  


9. Ach, Missandei a "Grey Worm". Som rada, že dali tomu šancu :] Priznám sa, že keby že mám zostaviť rebríček najviac príťažlivých mužov z tohto seriálu, tak Grey Worm by bol medzi nimi. Pekný, príjemný muž, ktorý našiel pochopenie u tej, do ktorej sa zapozeral :]


10. Arya je neskutočne badass. Ale že úplne! Jej cvičný boj s Brienne bol neuveriteľný. A vlastne aj jej správanie celkovo. To, ako sa vyjadrovala a tak podobne. Robilo to pekné napätie. 

...a veľa iného, čo na mňa dobre pôsobilo a čo ma nadchlo, ale to by tento článok nemal konca kraja.
Už mi ostáva len dodať, že veľkou nevýhodou je to čakanie. Keď začala táto séria, tak som si hovorila, že v poriadku, veď sa len rozbiehame, no potom vyšiel 4.,5. diel a ja som si začala uvedomovať, že ajajajaj, bude tomu čoskoro koniec a zasa ročná doba -.-
Tak, hádam to prežijeme :]
   
***

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za Váš komentár :)