utorok 9. januára 2018

"Dážď v januári: sneh, ktorý zabudol na dobrú výchovu." Stanislav Komenda

***

 
Keďže deň blbec sa zmenil na blbú sériu dní, tak som pokračovala vo svojom nudnom živote s nálepkou "alergická na všetko".
Dnes a aj včera to však bolo o niečo lepšie, až na to, že sa mi podarilo zaspať až o siedmej ráno -.- a samozrejme, objavili sa "dúmavé chvíľky", ktoré by mohli ostať na dne toho čierneho vreca mojej mysle pokojne aj navždy a neobjavovať sa v tomto období vôbec.


~
 
Všimla som si však, že január je u mňa vždy krízový.
Pozorujem to tak už nejaký ten rok a tuším som aj niekde videla, že sa tento mesiac považuje za najviac depresívny a lezúci na vervy -.-, no aj tak sa celkom teším pozitívnemu momentu, ktorý na mňa padol a vydrží mi asi tak najbližšiu pól hodinu, kým sa nenechám opäť niečím rozladiť.
Paradoxom je, že už tretím rokom je január zároveň mesiacom mojej najnižšej aktivity- či už tej psychickej alebo fyzickej a tak sa asi budem opakovať, no správne zamestnanie sa bude mať svoje opodstatnenie a ja by som tomu mala venovať zvýšenú pozornosť a nie len váľať šunky.
Lenže ja rada váľam. A krochním ako taký kviko -.-
Čo sa týka minule spomínanej série Nástroje smrteľníkov, tak je prečítaná.
Viete, ja som to ani tak nepovažovala za nejaký extra super príbeh. Zaujala ma téma rún a samozrejme, to, že šlo o fantasy. Úprimne sa ale priznám, že čítanie štvrtej knihy bolo pre mňa pomerne humorným zážitkom, keďže väčšina postáv mi prišla ako trápne a aj celá tieňolovecká organizácia s výzbrojou koženou až po spodky a tangá rovnako tak. /Neviem prečo, ak to niekto čítal a pozná, tak si nedokážem pomôcť, no vnímala som ich ako jednu veľkú namachrovanú bandu./
Napokon som však dočítala aj šiestu časť a som celkom aj rada, že viem, ako to skončilo. Tesne pred záverom bola príjemná, dojemná scéna, čím si u mňa autorka pekne šplhla a ja to koniec koncov teda neberiem ako stratu času, ale ako doplnenie riadka v mojom zozname prečítaných kníh a toho, k čomu som sa raz chcela ešte vrátiť. 
Z momentálne sledovaného /nie, že by to niekoho zaujímalo/ mám na liste stále Lucifera- tretiu sériu, ktorá ma desiatym dielom veľmi prekvapila a tak som sa tešila, čo bude ďalej a oni dali po pauze kvôli sviatkom jedenástku ako kúsok z minulosti /čo mimochodom tiež nebolo zlé, lebo tá časť bola aspoň vtipná/.
Ďalej je to seriál Scrubs, ktorý si zo mňa posledných pár dní robí fanúšikovského otroka a totálne si ma získal.  /Ešteže mi o ňom bolo povedané./
Potom som ešte stále nedopozerala Inuyashu, no keďže si nechcem namáhať hlavu angličtinou a moje vysoko náročné ja chce preklad, tak vzhľadom na momentálny stav stránok je táto túžba v dosť veľkom ohrození ako aj sledovanie inej anime série- Mahoutsukai no Yome.

A keďže som ešte nesplnila svoj predom určený denný plán učenia, tak sa rozlúčim.
Majte sa krásne.
/je super, že to mám stále kde napísať :]
a ďakujem každému, kto sa odhodláva to čítať :D/

***

3 komentáre:

 1. Ja som ostala taká zaskočená, že bože, to už je január, že som tým prekvapila aj samú seba. :D Nevadí, že už tých pár dní chodím do školy. Vlastne je ich doslova pár, ale už teraz som z celej školy tak vygumovaná, že sa cítim, akoby prešiel najmenej mesiac.
  Niektoré seriálové názvy sú mi známe (ako napríklad ženuška mága alebo Lucifer, oh bože, Inuyasha! To sú spomienky! Inuyashu som strašne ľúbila, to bolo moje detstvo..) Nič si z toho nerob... január prejde, a ty sa znova budeš cítiť fit, ako rybička! Pevne v to verím... Teda v to, že ťa tá zimná únava prejde omnoho skôr. Ty si vlastne taký medveď, ktorému bolo odopreté hibernovanie, čo? :D Chudáčik... Ja by som bola tiež nabrúsená. (Dobre, už si začínam vymýšľať, mala by som končiť...) Prajem pevné nervy, veľa dobrého spánku a dobrého jedla... Samozrejme, držím aj palce s učením. Nebuď už taký maco. Dobre sa mi hovorí. Píše...

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nuž, mrzí ma, že ťa január takto nepekne trápi. Popravde mne je fajn, i keď som neustále namrzená z roboty, ale predsa len to prejde v momente, ako dorazím domov. Dúfam, že i teba pomaly prejde toto blbé obdobie :)
  Ty si pri desiatej časti?! Boha, ja som nepozrela ani tú tretiu ešte -.- Eh, musím dobehnúť xD No nič. Inak Scrubs sú super, zbožňovala som ten seriál :D
  Hoho, ako vidím dosť ťa zasiahla v tomto prípade to rapľovanie s tými stránkami, ale však ono sa to dá do poriadku dúfam. Občas sa aj mne zídu, mne sa tiež nechce stále trčať nad angličtinou -.-
  V každom prípade, stále držím palce, aby toto tvoje zlé obdobie čo najskôr prešlo :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Peti, opäť raz som si myslela, že pôjde o nejakú poviedku, posledné články začínaš tak záhadne... Tak, povedzme že až poeticky. A strašne moc sa mi páčia tie obrázky, ktoré počas písania článkov používaš :) K obsahu samotnému - nuž, január je veľmi, veľmi škaredé obdobie. Je to azda najpokrastinujúcejšie obdobie v roku, sama o tom viem svoje. Na VŠ sme o takomto čase vždy mali skúšky a vieš si predstaviť, ako som trávila čas určený na učenie sa :D Kvôli Pretty Little Liars a Supernatural som skoro nespravila skúšku xDDD Nuž a o Scrubs som zatiaľ nepočula veľa, ale viem, že je ten seriál dosť vychvaľovaný, takže to môže byť dobré :) a máš toho celkom dosť rozpozeraného, takže máš čo robiť :)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za Váš komentár :)