nedeľa 4. februára 2018

Happy Death Day |Všetko najhoršie|

~


~
Všetko najhoršie som síce videla už dávnejšie, no tiež šlo o film, ktorý veľmi milo prekvapil. 
Zaujali ma už ukážky, takže keď bola možnosť, hneď som sa do toho pustila. 
Dielo má nálepku horor. Áno, tu sa to hodí omnoho viac, ako pri Podobe vody, no aj tak som nasmiala. Totiž, napriek hororovej atmosfére niektorých scén, motívu vraždy, prenasledovania a číhania na obeť, tam bolo veľa zábavných situácií a miestami sa mi to podobalo skôr na komédiu alebo istú formu veľmi ľahkej paródie.
 ~
~
Tree je študentka, ktorú zavraždia na jej narodeniny. Tým sa však nič nekončí, pretože sa dostáva do časovej slučky a tak sa po smrti zakaždým prebúdza do toho samého rána dňa, v ktorý zomrela. 
Netrvá dlho, aby zistila, že ak z toho chce niekedy von a pokračovať vo svojom živote, tak musí prežiť a odhaliť svojho vraha. 
~
~
Veľmi sympatické obsadenie. Podotknem, že to bolo príjemné osvieženie v rámci tohto žánru, keďže doteraz neviem zaiste povedať, či som bola viac v kŕči od napätia alebo smiechu. Pomerne humorne popísali každý ten jeden istý deň, kedy sa hrdinka pretĺkala týmto svojim 24-hodinovým osudom a skúšala všetko možné, aby sa dožila nasledujúceho rána. Nenechajte sa ale zmiasť mojím popisom. I cez to, že zobrali s istou dávkou irónie a humoru, tak si to stále ponechalo také to svoje nepríjemné niečo, čím väčšina hororov disponuje. Predsa len šlo o vraždu. A to tam bolo. Miestami som až súcitila s Tree a tým, čo ju postihlo. Bolo však zaujímavé sledovať, ako sa vyvíjala. A ja som jej veľmi pri tom fandil.
Takže, ak chcete skúsiť niečo iné, niečo pomerne dobre ofarbené, tak Všetko najhoršie je dobrá voľba. Má to viac aspektov, ktoré sa dajú v tom sledovať a taktiež si myslím, že to bolo pomerne slušne premyslené. Zároveň si to môžu pozrieť aj tí, čo by bežne žiaden horor dobrovoľne nesledovali, no radi by uvítali nejakú tú dávku adrenalínu :]
~
  ~

1 komentár:

  1. Okej, aj toto si pozriem :D lebo tiež ma to zaujalo :D ja mám rada tieto časové paradoxy a filmy o nich :D takže to fakt môže byť pecka + do toho odhalenie, že kto je vrahom :D ja osobne som kedysi horory neznášala, ale teraz ich naopak milujem, lebo proste napätie a strach je moje :D takžeee, mám vďaka tebe nové dva tipy na filmy :D ja skúsim dačo napísať o tých, čo som videla nedávno... filmy sú tak super ^_^

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za Váš komentár :)