nedeľa 4. februára 2018

The shape of water |Podoba vody|

~


 ~
Predvčerom som mala tú možnosť natrafiť na tento film a keďže ma ako jedna z mála vecí v poslednej dobe pomerne dosť zaujal, tak som rozhodla o ňom napísať zopár viet. 
Podoba vody je príbeh až rozprávkový. Našla som to síce medzi horormi, čo ma trochu udivilo, no vzhľadom na isté príjemné napätie a zlovestné myšlienky by to mohlo niekomu prísť aj ako tento žáner.
Zároveň ale podotýkam, že ide o rozprávku pre dospelých, keďže sa tam prelínajú prvky bežnej reality s pre mňa až čarovnými detailmi a scénami.
~
~
Hlavná hrdinka, Elisa, je nemá a pracuje v tajnom laboratórnom komplexe ako upratovačka. Jedného dňa privezú do tohto ústavu nový objav, ktorý Elisu zaujme natoľko, že sa rozhodne túto tajomnú bytosť spoznať. Vedúci ústavu sú však za rázne a značne kruté spôsoby testov a výskumu a tak sa rozbieha séria udalostí, ktorá rozhodne o budúcnosti tejto bytosti. 
 ~
 ~
Podoba vody je zaujímavé dielo. Od začiatku príbehu až po koniec som to sledovala s nadšením, no aj istým smutným pocitom z toho, ako sa my ľudia občas dokážeme správať. Elisa bola neskutočne dobrá postava. Mala v sebe niečo zvláštne. Občas sa mi zdalo, že si žila svojím úplne neobyčajným spôsobom a pohľadom na svet, čo dodalo filmu isté čaro a krásne podčiarklo jej vzťah s neznámym stvorením. Napriek tomu, že som videla trailer dvakrát, ma to stále vedelo niečím prekvapiť. Zároveň sa nájdu aj vtipné, podarené momenty. Podoba vody na mňa po spätnej analýze pôsobí síce ako jednoduché dielo, s nenásilnými pochodmi, no predsa len je v tom omnoho viac.
Za mňa veľmi vydarený kúsok a môžem len odporúčať. 
O dobrý zážitok a tie správne emócie bude postarané :]
 ~
 ~

2 komentáre:

  1. Hm, neviem k tomu čo povedať, keďže si ktomu teda veľa neprezradila, okrem svojich pocitov, čo je však v konečnom dôsledku dobré, keďže už som sa párkrát dala na tvoje odporúčania a neoľutovala som. Otázne zostáva, či sa k tomuto filmu v dohľadnej dobe aj dostanem :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ďakujem za tip! :) O tomto som počula, jedna známa to zdieľala na facebooku, ale myslela som, že ide žánrovo o niečo totálne odlišné. Ale podľa tvojho popisu by ma to mohlo baviť. Ja milujem dospelácke rozprávky ♥ tak keď to kuknem, tak dám vedieť, že či sa mi to páčilo, ale myslím, že keď to zaujalo teba, tak mňa to zaujme rovnako :3

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za Váš komentár :)